Wiceprezes Opolskiego Związku Jeździeckiego - Lidia Twardowska-Gajda - zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych uprawnionych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego*, do udziału w bezpłatnym szkoleniu w zakresie przygotowania wniosku o dotację w ramach otwartych konkursów ofert.
Podczas szkolenia, które będzie miało charakter warsztatowy, uczestnicy nauczą się prawidłowego wypełniania formularza wniosku o dotację na zawody jeździeckie (amatorskie lub profi), oraz rozliczania wniosków. Dowiedzą się także, jakich należy dokonać formalności aplikując o środki do Urzędu Miasta, Województwa i Gmin Opolszczyzny.
Szkolenie jest bezpłatne, otwarte dla wszystkich chętnych. Na życzenie uczestników możliwe jest wspólne przygotowanie oferty na inne zadania dotyczące jeździectwa.
Termin: 24.11.2013
Godzina: 10:00-12:00
Miejsce: LKJ „Ostroga” Opole, ul. Wrocławska 172, biuro Zarządu.
Prowadząca:
Lidia Twardowska-Gajda – wiceprezes Opolskiego Związku Jeździeckiego – doświadczona w aplikowaniu o fundusze dla organizacji pozarządowych.
Informacje: lidia.twardowska-gajda@ozj.opole.pl , tel. 607325936.
*Dotyczy:
- organizacji pozarządowych w rozumieniu ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.),
- osób prawnych i jednostek organizacyjnych działających na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego,
- stowarzyszeń jednostek samorządu terytorialnego,
- spółdzielni socjalnych,
- spółek akcyjnych i spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz klubów sportowych będących spółkami działającymi na podstawie przepisów ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. Nr 127, poz. 857 ze zm.),
które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznaczają zysku do podziału między swoich członków, udziałowców, akcjonariuszy i pracowników.