NIP: 754 29 52 002

REGON: 160067371

Chcesz być na bieżąco i otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach w OZJ? Dopisz się do naszego newslettera

Mistrzostwa Polski & CEI*** Zakrzów 2013 - wyniki

W dniach 3-6 października 2013 Klub Jeździecki Lewada Zakrzów był organizatorem Zawodów Międzynarodowych w Sportowych Rajdach Konnych CEI*** Zakrzów 2013. Mimo stosunkowo późnego terminu impreza ta cieszyła się dużym zainteresowaniem zawodników z kraju i zagranicy, dzięki czemu...

obserwowaliśmy rywalizację przedstawicieli dziesięciu krajów: Austrii, Czech, Estonii, Litwy, Niemiec, Polski, Słowacji, Szwecji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Iranu, z którego jeźdźcy goszczą w Europie bardzo rzadko.W piątek (4 października) rozegrane zostały zawody krajowe na dystansach 30 km, 53 km, 85 km oraz Zawody Międzynarodowe Juniorów i Seniorów na dystansie 80 km. W kategorii juniorów tryumfowała reprezentantka Szwecji Sara Henrikkson na Elopoldzie przed Różą Ruczajewską na Sabrinie (Polska). W kategorii seniorów najlepsza okazała się także reprezentantka Szwecji Anneli Ohlen na Tizka, która wyprzedziła Wojciecha Heliasza na Sindzie (POL) i Krzysztofa Czarnotę na Czertomeliku (POL). W sobotę zawody rozpoczęły się o 6 rano startem konkursu CEI*** na dystansie 160 km. Bezkonkurencyjni okazali się okazali się zawodnicy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zwyciężył Saif Ahmed Mohd Al Mazrooei na U Violino, drugi był Rashed Theyab Al Mazrooei na Cherula Espresso, a trzecie miejsce zajął reprezentant Czech Petr Jadlovsky na Naomi Dakota. W konkursie CEIYR** na dystansie 120 km najlepszym młodym jeźdźcem okazał się także reprezentant Zjednoczonych Emiratów Arabskich Saeed Hanoud Saeed Humid Al Khayari na Cinnamon Sky, który wyprzedził Litwinkę Gabriele Mateikaite na Arta oraz swojego rodaka Salema Ahmed Rashed Abdulla Al Shamshi na koniu Nurka. W konkursie CEI** seniorów zwyciężyła reprezentantka Czech Tereza Kopecka na Armanda S, na drugim miejscu uplasowała się polska para Dorota Krzywicka na Blance, a na trzecim Joanna Zarzecka na Elgora Z Regula. W ramach konkursu CEI** rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorów w Sportowych Rajdach Konnych, w których udział wzięło jedenaście par. Mistrzynią Polski 2013 została Dorota Krzywicka na Blance, wicemistrzynią Joanna Zarzecka na Elgora Z Regula, a brązowy medal przypadł w udziale Maciejowi Kacprzykowi na Finezji. Dopisała pogoda i frekwencja, a sędzia główny Brian Dunn z Irlandii wysoko ocenił poziom sportowej rywalizacji i organizacji zawodów.W załączniku komplet wyników.