Chcesz być na bieżąco i otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach w OZJ? Dopisz się do naszego newslettera

Srebrny medal Mistrzstw Polski dla Piotra Morsztyna

„SREBRNY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI

DLA PIOTRA MORSZTYNA”

W dniach 27 – 29 lipca na hipodromie w Lesznie odbyły się LXVII Mistrzostwa Polski seniorów w skokach przez przeszkody.

Znakomicie spisał się w nich zawodnik KJ „Osadkowski” Jakubowice Piotr Morsztyn, który zdobył srebrny medal !

Mistrzostwa rozgrywane były w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.

I półfinał w ponad 30 stopniowym upale, II półfinał to jazda w strugach ulewnego deszczu, natomiast finał na bardzo ciężkim, grząskim podłożu po opadach deszczu.

Do drugiego, decydującego nawrotu finału, nasz zawodnik przystąpił z pozycji lidera, a jego koń Osdakowski Van Halen nie popełnił błędu, pokonując wcześniej 3 konkursy na „czysto”.

W podobnej sytuacji, jak Piotr Morsztyn po I nawrocie Finału był jadący przed nim doświadczony Andrzej Lemański na koniu Bishof L. Różnica między nimi wynosiła 3,65 punktu karnego, co oznaczało, że Morsztyn aby zdobyć złoty medal, nie może sobie pozwolić na zrzutkę. Niestety, już na pierwszej przeszkodzie, teoretycznie najłatwiejszej na parkurze ( o ile można powiedzieć że wysokość 150 cm jest łatwa ) Van Halen popełnił błąd i stało się jasne, że złota nie będzie. Dalszą część toru nasza para pokonała już bezbłędnie przypieczętowując srebrny medal.

Po zawodach Piotr Morsztyn nie ukrywał radości ze srebrnego medalu , ale też sportowej złości, gdyż jak powiedział: „Na tych Mistrzostwach koń był we wspaniałej formie i tytuł był w naszym zasięgu jak nigdy dotąd”.

Dla „opolskich skoków” srebrny medal Piotra Morsztyna to duży sukces, na który czekaliśmy 17 lat, bowiem ostatni medal Mistrzostw Polski w skokach zdobył w 1995 roku Tomasz Klein ( „Turbud” Brzeg ).

Złoto w Lesznie wywalczył Andrzej Lemański ( JKS „Jantar” Stryków ), a brązowy, co było sporą niespodzianką Michał Ziębicki z KJK Michałowice.