Opolski Związek Jeździecki

45-231 Opole

ul. Oleska 117

 

Czynne pon. i czw.

godz. 10-13
(po wcześniejszym umówieniu)

 

kom. 502 774 952

biuro@ozj.opole.pl


Konto: BS GŁOGÓWEK

10 8904 0001 0000 0018 1350 0001

NIP: 754 29 52 002

REGON: 160067371

 

 


    

Chcesz być na bieżąco i otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach w OZJ? Dopisz się do naszego newslettera

Finał Halowego Pucharu Opolszczyzny 2005/2006 - relacja

18 marca LKJ “Ostroga” Opole była gospodarzem najważniejszej imprezy halowej w opolskim okręgu, czyli Finału Halowego Pucharu Opolszczyzny w skokach przez przeszkody.

Prawo startu w tym finale, mieli zawodnicy i konie, którzy brali wcześniej udział w wyznaczonych zawodach kwalifikacyjnych. Finał rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych, tj. juniorów i seniorów.

Dla juniorów konkursem finałowym był dwunawrotowy konkurs klasy P, a dla seniorów również dwunawrotowy klasy N.

Pierwszy nawrót finału juniorów bezbłędnie pokonała dwójka zawodników, a mianowicie Bartosz Grosz z Mosznej i Karolina Bilik z Olimpu Prudnik. Po jednej zrzutce mieli Martyna Kisielewska i Agata Godoś ( obie z Ostrogi ), oraz Iga Szpak z Prudnika.

Taki układ gwarantował duże emocje w decydującym nawrocie. Emocji nie wytrzymała Bilik, która miała groźnie wyglądający upadek, po którym nie kontynuowała dalej przejazdu, tym samym grzebiąc swoją szansę na końcowy sukces. Wykorzystała to Kisielewska, która na koniu Gard nie popełniła błędu i już tylko czekała na przejazd prowadzącego Grosza. Zawodnik z Mosznej na klaczy Rosa Donna pewnie i bezbłędnie pokonał parkur i zasłużenie wywalczył Puchar. Trzecia w końcowej klasyfikacji była młodziutka Iga Szpak z Olimpu Prudnik na klaczy Liliana.

Wśród seniorów zwyciężyła Małgorzata Kabała na klaczy Albona z Ostrogi Opole, która finał ukończyła bez punktów karnych. Cztery punkty karne pozwoliły zająć drugie miejsce Lence Gladisovej na koniu Dloenton z Olimpu Prudnik, a trzecia była opolanka Natalia Pietraszek na klaczy Kinga II.

Niestety, w tej kategorii wiekowej, z różnych przyczyn na starcie zabrakło najlepszych naszych zawodników (m in. T. Kleina, G. Kowalskiej, K. Gozdka, S. Piwowarczyk i A. Cieślak), co bez wątpienia sprawiło iż czuło się pewien niedosyt po zakończeniu tego finału.

W rozegranych w tym dniu konkursach w ramach Zawodów Regionalnych, prym wiedli Agnieszka Brożyna z SJ Napoleońska Zagroda, Agnieszka Czech z KJ Okoły i Krzysztof Gozdek z KJ Szumlakowscy-Cysterny Brzeg.

Andrzej Cieślak

zobacz wyniki