NIP: 754 29 52 002

REGON: 160067371

Chcesz być na bieżąco i otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach w OZJ? Dopisz się do naszego newslettera

Złota Lewada!

Aż z pięcioma medalami zawodnicy zakrzowskiego klubu Lewada wracają z Mistrzostw Polski w Ujeżdżeniu, które w kończący się weekend rozgrywały się w Wierzbnej koło Świdnicy.

W kategorii seniorów zwyciężyła Żaneta Skowrońska-Kozubik na Romanticu P, która była najlepsza w obydwóch półfinałach i druga w finale, gromadząc łacznie 213,547%. To dwunasty medal w seniorskim dorobku amazonki i trzeci złoty, po raz ostatni na najwyższym stopniu podium Żaneta Skowrońska stanęła dokładnie 20 lat temu.
W kategorii młodych jeźdźców bezkonkurencyjna była Maria Stelmaszyk na Galapagosie, która zwyciężyła we wszystkich trzech konkursach swojej rundy, gromadząc łącznie 210,093% i zdobywając pierwszy w swojej karierze złoty medal Mistrzostw Polski.
Bardzo wyrównana rywalizacja o miejsca na podium toczyła się do samego końca w kategorii juniorów. Zwyciężyła Natalia Plata (KJ Barłomino), a medale srebrny i brązowy przypadły w udziale zawodniczkom Lewady Zakrzów. Na drugim stopniu podium stanęła Taja Zoll z notą łączną 205,992%, a na trzecim Caroline Pawluk z wynikiem 205,770%.
W konkursie finałowym Mistrzostw Polski Dzieci trzecie zwycięstwo odniosła Zofia Kaczmarek na Lady Legende (75,500%). Nasza najmłodsza amazonka zgromadziła łącznie aż 227,382% dominując rywalizację i
zdobywając swój trzeci w tym roku złoty medal.
Z Wierzbnej wracamy z pięcioma medalami, z których aż trzy są złote, w tym ten najważniejszy - seniorski. Łącznie w tym roku zawodnicy LKJ "Lewada" wywalczyli już jedenaście medali Mistrzostw Polski, siedem na otwartych MP i cztery w hali.